Sprzęt rehabilitacyjny rotory do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych

Sprzęt rehabilitacyjny rotory do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych – aktualnie wszyscy pewnie to wiedzą, że rehabilitacja to niezmiernie poważny etap terapii po urazach kontuzjach i innych przypadłościach. Dzięki niej możesz dojść do zdrowia po znacznym urazie kolana powstałym np. podczas jazdy na nartach lub pozbyć się skutków choroby i operacji. Rehabilitacja to również metoda na wzmocnienie mięśni, które były nieaktywne na przykład z przyczyny unieruchomienia po złamaniach.

Rotor rehabilitacyjny manualny

Rotor rehabilitacyjny manualny

Sprzęt rehabilitacyjny rotory do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych – ekwipunek stosowany w przebiegu rehabilitacji ma podobnie niezwykle ogromne znaczenie.
Rotory rehabilitacyjne to urządzenia stosowane przede wszystkim w sanatoriach na turnusach rehabilitacyjnych szpitalach i dziennym pobycie rehabilitacyjnym, ale można go zakupić także do mieszkania. Kupując takie urządzenie zwróć uwagę, czy pedały mają ergonomiczną budowę względnie czy są zaopatrzone w specjalne sandały, co nadzwyczaj polepszy wygodę użytkowania z rotora. Nadzwyczaj aktualny atrybut to napęd czy ma to być rotor elektryczny czy manualny. Na początek proponujemy manualny chyba, że niedowład nie pozwala na ruch kończyn to wtedy zasilanie elektryczne wspomaga ruchy kończyn. Koszty takich urządzeń nie są wygórowane – normalny manualny rotor można z powodzeniem nabyć w cenie poniżej 100zł, dlatego warto kupić rotor i korzystać z niego w domu. Spowalnia to tok choroby i tempo starzenia, ponieważ ruch i wysiłek fizyczny to jedno z najważniejszych panaceów. Rotor polecamy wszelkim osobom niepełnosprawnym ruchowo oraz seniorom pragnącym utrzymywać się aktywnymi.
Sprzęt rehabilitacyjny rotory do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych urządzenia takie jak rotory

Rotor rehabilitacyjny elektryczny

Rotor rehabilitacyjny elektryczny

rehabilitacyjne elektryczne są użytkowane w podobny sposób do terapii kończyn górnych i dolnych. Stosowanie rotora poprawia koordynację i wzmacnia mięśnie kończyn górnych i dolnych dodatkowo usprawnia krążenie. Co więcej, można wyróżnić jak mocny opór ma stawiać narzędzie lub jak ma pomagać i dopasować go do możliwości pacjenta w toku rehabilitacji.